Jesenicko

Články
VLASTIVĚDNÉHO MUZEA JESENICKA
Trasa: ZA VÝHLEDY Až do dob tortury se ponoříte a téměř tváří v tvář s první čarodějnicí se setkáte při návštěvě VLASTIVĚDNÉHO MUZEA JESENICKA. Jesenické muzeum se od roku 2012 chlubí unikátní expozicí, která poodkrývá bolestnou historii čarodějnických procesů. ... (více)
STARÉ ZATOPENÉ LOMY
TRASA: ZA ZATOPENÝMI LOMY STARÉ ZATOPENÉ LOMY jsou jednou z nezaměnitelných charakteristik Rychleb. Zkuste objevit alespoň jeden z nich: Na cyklistickém okruhu JesCyklo se nabízí lom Brankopy, za návštěvu však stojí i Arcibiskupský, Rampa, Stachlovice, Vaněk či Vycpálek.
ADRENALIN PARK
TRASA: ZA ZATOPENÝMI LOMY V nedaleké České Vsi se nachází ADRENALIN PARK JESENÍKY. Název areálu hovoří za vše. Připraveno je pro vás lanové centrum, obří lanovka, horolezecká stěna, dětské terénní čtyřkolky, terénní koloběžky, paintball, lukostřelba, trampolíny i pr ... (více)
JESKYNĚ NA POMEZÍ
TRASA: OKOLO STUDNIČNÍHO VRCHU Pokud se chcete schovat před horkým letním dnem nebo naopak před dnem deštivým, vydejte se do hlubin Rychlebských hor! Nedaleko lázní, asi 4 km po nenáročné turistické trase, totiž najdete nejrozsáhlejší jeskyně v mramoru u nás. Není proto divu ... (více)
JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU
TRASA: blízko okruhů ZA ZATOPENÝMI LOMY JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU je považována za nestarší písemně doloženou jeskyni ve střední Evropě a známá je krásnou Srdcovou chodbou. Unikátem jsou rovněž nedávno zrestaurované renesanční malby a alchymistické symboly. Jeskyně byla zpř ... (více)
ČERTOVY KAMENY
TRASA: ZA STARÝMI OSADAMI Nejen čarodějnice, ale i další temné síly jsou podle bájí spojeny s jesenickými horami. Nad Jeseníkem se nachází oblíbená skalní VYHLÍDKA ČERTOVY KAMENY. Snad prý čert pomohl vytvořit skalní útvar, podle kterého se jmenuje i přilehlá turistická ... (více)
ZLATÝ CHLUM
TRASA: BLÍZKO OKRUHU ZA STARÝMI OSADAMI Od Čertových kamenů se můžete vydat po modré značce k ROZHLEDNĚ ZLATÝ CHLUM.  Tato 26 metrů vysoká kamenná dominanta Zlatohorské vrchoviny je od „Čerťáků“ vzdálena 1,5 km. Když zdoláte celkovou nadmořskou výšku vrcholu 908 m n. m. a 145 sc ... (více)
RYCHLEBSKÉ STEZKY
TRASY: Tajemným hvozdem, Za zatopenými lomy, Okolo Studničního vrchu Jen Sokolský hřbet s jeho vrcholem, nám tak velmi známým Studničním vrchem, nás dělí od vesničky Černá Voda. Donedávna byla pro většinu z nás neznámá. Ale dnes se do malé slezské vsi sjíždějí nadšenci ... (více)
LIPOVSKÉ STEZKY
TRASA: BLÍZKO OKRUHU ZA VÝHLEDYY LIPOVSKÉ STEZKY jsou mladšími a méně náročnými sourozenci Rychlebských stezek. Na celkem osmi kilometrech terénních vln a skoků v členitém terénu, v lese i na loukách si můžete vyzkoušet svoji bikerskou všestrannost. V Lipové-lázních se na ... (více)