Dálkové cyklostezky

Dálkové cyklostezky

Na území Jeseníků se nachází několik dálkových cyklostezek protínající tento masiv hor. Na své si zde příjdou hlavně ti, kteří kromě hltání počtu kilometrů v horské krajině milují také krásné výhledy a ryzí přírodu těšící jejich duši.

Stezky a cyklotrasy
Čarodějnická cyklotrasa
Cyklotrasa se vine česko-polským příhraničím a spojuje, mezi jinými Mohelnici, Šumperk, Jeseník, Zlaté Hory a v polsku Glucholazy, Nysu, Otmuchow, Paczków. Na české straně měří celkem 136 km a nese sebou známku dobrodružství i historie. Během trasy se můžete seznámit s čerodějnickými procesy, ... (více)
Moravská stezka - část Jeseníky
Je cyklistická trasa spojující Jeseníky s jižní Moravou. Začíná na česko-polských hranicích a veden přes nádhernými části Jeseníků do Hanušovic, odkud sleduje řeku Moravu a dále prochází lužními lesy Litovelského Pomoraví přes Olomouc, Kroměříž, a podél Baťova kanálu až do vinařské oblasti jižn ... (více)
Slezská magistrála - část Jeseníky
Tato stezka začíná v Hlučíně u Ostravy nedaleko vodní nádrže a pokračuje směrem na Kravaře, Opavu do Krnova, odkud podél říčky Opavice stoupá z Města Albrechtice do malebných koutů Jesenické přírody a dostává se až na Rejvíz. Zde ve výšce okolo 800 m n. m. dosahuje svéh ... (více)