Jesenicko

Stezky a cyklotrasy
ADRENALIN PARK - BOBROVNÍK
TRASY: OKOLO JAVOŘÍKU, ZA VÝHLEDY Překážková dráha na lanech v korunách stromů v osadě Bobrovník vám rozpumpuje adrenalin v krvi. Pro váhavé je možné zajistit doprovod instruktora, veškeré potřebné vybavení je k zapůjčení na místě. Součástí areálu lanového centra j ... (více)
ADRENALIN PARK - ČESKÁ VES
TRASA: ZA ZATOPENÝMI LOMY V nedaleké České Vsi se nachází ADRENALIN PARK JESENÍKY. Název areálu hovoří za vše. Připraveno je pro vás lanové centrum, obří lanovka, horolezecká stěna, dětské terénní čtyřkolky, terénní koloběžky, paintball, lukostřelba, trampolíny i pr ... (více)
BĚLÁ V POHYBU
TRASY: DĚTSKÁ, OKOLO JAVOŘÍKU Chcete si vyzkoušet závodní tratě světového poháru v alpském lyžování nebo ty biatlonové? Ve Sportovně zábavním centru v Bělé pod Pradědem takovou příležitost máte. Největšími lákadly centra jsou totiž dva profesionální lyžařské tr ... (více)
ČERTOVY KAMENY
TRASA: ZA STARÝMI OSADAMI Nejen čarodějnice, ale i další temné síly jsou podle bájí spojeny s jesenickými horami. Nad Jeseníkem se nachází oblíbená skalní VYHLÍDKA ČERTOVY KAMENY. Snad prý čert pomohl vytvořit skalní útvar, podle kterého se jmenuje i přilehlá turistická ... (více)
JESKYNĚ NA POMEZÍ
TRASA: OKOLO STUDNIČNÍHO VRCHU Pokud se chcete schovat před horkým letním dnem nebo naopak před dnem deštivým, vydejte se do hlubin Rychlebských hor! Nedaleko lázní, asi 4 km po nenáročné turistické trase, totiž najdete nejrozsáhlejší jeskyně v mramoru u nás. Není proto divu ... (více)
JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU
TRASA: blízko okruhů ZA ZATOPENÝMI LOMY JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU je považována za nestarší písemně doloženou jeskyni ve střední Evropě a známá je krásnou Srdcovou chodbou. Unikátem jsou rovněž nedávno zrestaurované renesanční malby a alchymistické symboly. Jeskyně byla zpř ... (více)
STARÉ ZATOPENÉ LOMY
TRASA: ZA ZATOPENÝMI LOMY STARÉ ZATOPENÉ LOMY jsou jednou z nezaměnitelných charakteristik Rychleb. Zkuste objevit alespoň jeden z nich: Na cyklistickém okruhu YesCyklo se nabízí lom Brankopy, za návštěvu však stojí i Arcibiskupský, Rampa, Stachlovice, Vaněk či Vycpálek.
VLASTIVĚDNÉHO MUZEA JESENICKA
Trasa: ZA VÝHLEDY Až do dob tortury se ponoříte a téměř tváří v tvář s první čarodějnicí se setkáte při návštěvě VLASTIVĚDNÉHO MUZEA JESENICKA. Jesenické muzeum se od roku 2012 chlubí unikátní expozicí, která poodkrývá bolestnou historii čarodějnických procesů. ... (více)
ZLATÝ CHLUM
TRASA: BLÍZKO OKRUHU ZA STARÝMI OSADAMI Od Čertových kamenů se můžete vydat po modré značce k ROZHLEDNĚ ZLATÝ CHLUM.  Tato 26 metrů vysoká kamenná dominanta Zlatohorské vrchoviny je od „Čerťáků“ vzdálena 1,5 km. Když zdoláte celkovou nadmořskou výšku vrcholu 908 m n. m. a 145 sc ... (více)