Šumperské traily

Šumperské traily

Na šumperské straně Jeseníků můžete nalézt několik středisek pro bikery, kteří mají rádi adrenalin spojený s jízdou na trailových tratích jako jsou Bikepark Kouty nebo Kareš.

Příkladem tratí pro začátečníky a mírně pokročilé mohou být stezky s názvem Tulinka u Šumperka.

Stezky a cyklotrasy
Bike park Kouty
Celkem čtrnáct kilometrů adrenalinové jízdy terénními vlnami, klopenými zatáčkami a prudkými sjezdy lesem, kde nechybí sem tam nějaký kořen či kámen, nabízí bikepark v Koutech nad Desnou. Čtyři tamní traily jsou barevně odlišeny podle obtížnosti stejně, jak jste zvyklí v zimě na sjezdovkách. Všechny  ... (více)
Bikepark Kareš
Areál Kareš vám nabízí bikepark se spoustou skoků ve stylu lavic a shark finů, téměř desítkou dropů, unikátním počtem shape klopének, wall-ride a dalších dřevěných prvků. Tamní Nort shore trať patří k nejdelším v republice, doplňují ji tratě pro Downhill, Freeride a Enduro. Tyto tratě nadchnou nejen ... (více)
Tulinka
V příměstském lese v Šumperku si můžete zajezdit na singlelrailech v celkové délce 1 460 metrů. Jedná se o tři různě náročné trasy - modrá stezka je dlouhá 370 metrů, červená 230 a černá trasa měří 250 metrů. modrá - nejlehčí trať, vhodná pro děti, které zvládají jí ... (více)