Traily a bikeparky

Traily a bikeparky

V celých Jeseníkách vzniklo na starých loveckých chodnících a stezkách několik trailových oblastí a bikeparků. Na své si zde příjdou hlavně vyznavači adrenalinu a rychlosti. 

Tento druh cyklistiky je většinou pod křídly nadšenců a soukromých investorů a zasahuje do všech částí jesenických hor.

Stezky a cyklotrasy
Jesenické traily
Na Jesenicku se nachází jedny z nejznámějších trailů v České republice - Rychlebské stezky. Kromě toho jsou zde vybudovány další zajímavé stezky pro všechny přívržence tohoto adrenalinového sportu. Na uvedené traily se dostanete také pomoci okruhů YES-cyklo, které procházejí okolo nebo trasy p ... (více)
Šumperské traily
Na šumperské straně Jeseníků můžete nalézt několik středisek pro bikery, kteří mají rádi adrenalin spojený s jízdou na trailových tratích jako jsou Bikepark Kouty nebo Kareš. Příkladem tratí pro začátečníky a mírně pokročilé mohou být stezky s názvem Tulinka u Šumperka. ... (více)
Staroměstsko a Dolní Morava
Dolní Morava je známá svými atrakcemi a jednou z nich je také Skalní trail. V současné době se budují také další traily okolo Hynčic u Starého Města, které by měli být dokončeny v roce 2019.
Vrbenské a Rýmařovské traily
Také v Moravskoslezském kraji jsou rozšířené trasy pro náročné bikery. Hlavním střediskem v Jeseníkách je Kopřivná, kde vás mohou naučit něco s bikerského umění třeba v jezdecké škole.