Tématické okruhy YES-cyklo

Tématické okruhy YES-cyklo

Trasy vždy tvoří okruh. Jsou označeny barvamy a čísly. 3 okruhy vedou pouze po jedné barvě (červená, modrá, zelená). Sedm okruhu je kombinací barvami a číslem označených cyklotras (v mapě vyznačeny různými čerchovanými čarami).

Obtížnost okruhů se řadí mezi lehké, středně obtížné a obtížné trasy.

Na každém okruhu můžete potkat mnoho zajímavých míst. Během cesty si můžete odpočinout také na odpočívadlech, které jsou vyznačeny v mapě. Ve městě Jeseník, Adrenalin parku a Priessnitzových léčebných lázních můžete využít cykloboxů pro uschování kol.

Stezky a cyklotrasy
Dětský okruh
Cyklistická trasa vede obcí Bělá pod Pradědem po vedlejší klidné cestě a přilehlými lesy. Těšit se můžete na odpočinková místa s krásným výhledem na hřebeny Jeseníků, ale také na odpočinková místa se zábavným programem. Trasa: Povrch: šotolina 25 %, asfalt 75 % Bělá v pohybu (Adolf ... (více)
Okruh Okolo Javoříku
Cyklistická trasa okolo Javoříku spojuje několik obcí v blízkosti lázeňského města Jeseník. Prochází podél přírodních i městských atraktivit, nemá velké převýšení a je tak vhodná hlavně na celodenní výlet pro rodiny s dětmi. Trasa: Povrch: šotolina 25 %, asfalt 75 % Lipová-lázně ( ... (více)
Okruh Okolo Studničního vrchu
Cyklotrasa vede do lesů nad Priessnitzovy lázně a krouží okolo Studničního vrchu krajinou Rychlebských hor. Během trasy můžete potkat nejen vyvěrající prameny, bludné balvany, zatopené lomy, ale také startovací místa trailů Rychlebských stezek nebo krásné výhledy směrem d ... (více)
Okruh Za výhledy
Už samotný název okruhu napovídá, že hlavním cílem této trasy je užít si výhledy do jesenické krajiny. To ale není vše, můžete také návštívit oboje oblíbené lázně, Jeskyně na pomezí nebo Expozici čarodějnických procesů v Jeseníku. Takže o zábavu budete mít posta ... (více)
Okruh Tajemným hvozdem
Tento krátký, ale náročný okruh vede lesními stezkami Rychlebských hor a cyklisté si tak mohou vychutnat nádherný jesenický klid. Trasa: Povrch: šotolina 70 %, asfalt 30 % celý okruh vede po zelené cyklotrase Slovanský pramen – Jižní svah – Rumunský pramen – Nad pramenem ... (více)
Okruh Za starými osadami
Pokud chcete navštívit nejen úžasnou krajinu, ale lákají vás i stará magická místa, určitě se vydejte na putování po této cyklotrase. Svou délkou nepatří mezi dlouhé okruhy, ale opět si musíte trošku máknout do kopce. Proto se řadí mezi trasy náročné. Na cestě potkát ... (více)
Zaječí okruh
Horská trasa vedoucí pod takzvaným Pásmem Orlíku nabízí krásné výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku. Pro svůj profil je považována spíše za náročnější a je tedy vhodná spíše pro zdatnější cyklisty. Trasa: Povrch: šotolina 25 %, asfalt 75 % Bělá v pohybu (Adolfovice kino) cyklotrasa ... (více)
Okruh Za zatopenými lomy
Téměř třiceti kilometrový okruh vede úpatím Sokolského hřbetu a cestou míjí několik zajímavých bodů, které určitě stojí za shlédnutí. Odměnou cyklistům může být třeba skok z obří houpačky v Adrenalin parku v České Vsi nebo naopak relaxace v Priessnitzových lázních. I tento okruh má návaznost ... (více)
Okruh Pod obřími skalami
Trasa kombninuje údolní a panoramatické cesty a svým převýšením je ideální pro zdatnější cyklisty. Nejen že na této trase můžete potkat mnoho míst, kde se zaručeně pobavíte, ale výhledy z jesenického podhůří vás určitě uchvátí. Trasa: Povrch: šotolina 15 %, asfalt 85 % Lipová-lázn ... (více)
Okruh Pod hřebeny hor
Jak název napovída, jedná se o náročnou trasu pod hřebeny Hrubého Jeseníku. Odměnou za nastoupané metry jsou ovšem výhledy, které potěší srdce každého cyklisty. Trasa: Povrch: šotolina 50 %, asfalt 50 % Bělá pod Pradědem (obecní řad) cyklotrasa červená - Kalafatičova plotna - Pod Za ... (více)
Ke stažení